Červen 2008

Exkluzivní rozhovor s Tiëstem!

30. června 2008 v 22:57 | ctk |  Rozhovory
Tiësto
Někdo, kdo nepotřebuje úvod. Tijs Verwest a.k.a. Tiesto. Trance.nu s ním mluví zatímco je v US, kde podporuje svůj zbrusu nový mix In Search Of Sunrinse 7. Také si povídali o jeho kariéře, poohlédli se po jeho životě a promluvili si o intrnetových fórech.

Trance.nu: Váš zbrusu nový mix In Search OF Sunrinse 7 je venku. Předchozí části In Search Of Sunrinse byly věnované Panamě, Los Angeles, Latinské Americe, Ibize atd. Tentokrát jste zaznamenal CD v Thajsku. Proč jste si vybral Asii pro toto In Search Of Sunrinse?
Tiesto: Dobře, v dubnu tohoto roku, jsem strávil 6 týdnů v Asii a během té doby jsem již myslel na nový díl In Search Of Sunrinse, který by vyšel před létem. Zatímco jsem tam cestoval, jsem měl mnoho skvělých nových tracků, které jsem hrával .Podařilo se mi je nashromáždit v úžasnou, hezkou sbírku a pak jsem se rozhodl udělat novou In Search Of Sunrinse, a cítil jsem že by to mělo být věnováno Asii .

Trance.nu: V porovnání s předchozími vydáními In Search Of Sunrinse, kde volba tracků zahrnovala značné množství neznámých a novějších tracků, toto vydání obsahuje více známějších tracků širšímu publiku. Bylo to vědomě rozhodnutí, udělané zvláště pro toto CD?
Tiesto: V dnešní době jde všechno tak rychle, zvláště s internetem. Je skoro nemožné, aby se dalo něco udržet pro sebe. I já mám spoustu vlastních tracků a když je začnu hrávat, tak to netrvá příliš dlouho a lidé zjistí, co to je.

Také je nemožné držet věci v exkluzivitě, lidé zaznamenají filmy během pemiér a pak je dávají Youtube. Internetové hraje velkou roli v roznášení nové hudby po celém světě, je skoro nemožné najít něco zbrusu nového a pak to vydat na CD.

Trance.nu: Myslíte si, že je těžké udržet vysokou kvalitu In Search Of Sunrinse kompilací?
Tiesto: Ne, opravdu ne abych řekl pravdu. In Search Of Sunrise 6 byla skutečné upozornění na moji osobu, a totéž platí o tomto vydání. Osobně cítím že obě CDs jsou opravdu dobrá. Na prvním CD ode mě lidé pravděpodobně očekávali něco jiného, ale druhý disk má více old trancu s pocitem čerstvějšího a novějšího zvuku. Každé In Search Of Sunrinse CD je z nového času víte?

Mnoho lidí vždy mluví o prvním a třetím In Search Of Sunrinse, ale jo, bylo to jako celek nahráno různorodými tracky, já dokonce v té době hrál s vinylů. Tehdy byl již internet, ale nebylo tak rozšířený jak je nyní, tak mnoho věcí se od té doby změnilo. Ale já si že In Search Of Sunrinse si udržuje vysokou kvalitu .
Trance.nu: Myslíte si že bude možné jít vždy o krok dál s dalším novým dílem In Search Of Sunrinse?
Tiesto: Dobře, myslím si, že to bude ještě obtížnější v budoucnu to jistě. Zvláště kdy tolik věcí bylo již uděláno. Já dělám zažitky na hudební scéně. Tam bylo již mnoho tracků vydáno , některé se také jeví se jako tracky které byly vydány před 10 lety. Samozřejmě je ale kvality daleko lepší, ale cit a melodie je skoro stejná jako v dnešní době.

Také si myslím, že v budoucnu bude těžší jít o krok dál při tvoření In Search Of Sunrinse, ale myslím si že je opravdu dobrá už nyní. Vždycky těsně předtím než začínáme s novým dílem In Search Of Sunrinse, je to velmi stresující, abych dostal všechny tracky na CD. Jako když chceme použít track, a ten my zrovna nesmíme použít.

Někdy hledáte jeden finální track k tomu, aby se hodil na CD nebo máte jeden track který se ne zrovna hodí kompilaci atd. Nemůžete srovnávat mixováni alba s normálním živím setem, jste samozřejmě omezeni výběrem tracků na CD

Trance.nu: Jeden z tracků na tomto In Search Of Sunrise, je track 'Blossom' od 'Steve Forte Rio'. Podle nějakých pověstí na internetu je ' Steve Forte Rio' přesmyčka pro ' Tiesto navždy'. Můžete nám něco o tom říct více?
Tiesto: Haha! Dobře…. Je to zvěst to ano, haha!! To může být možné… já chci držet nějaké věci trochu záhadné …

Trance.nu: Právě teď cestujete po US k tomu, aby jste podporoval In Search Of Sunrinse kompilaci. Mnoho holandských fanoušků by rádo vědělo jestli také bude release párty v Nizozemí?
Tiesto: Normálně vždy děláme jednu, ale můj rozvrh pro dalších pár měsíců je opravdu plný již nyní. Tak myslím, že holandská release párty by mohla být dělána kolem konce tohoto roku. Právě teď nevím datum, ale později bude najisto!

Trance.nu: Měl jste již mnoho In Search Of Sunrinse release párty v minulosti, máte nějaké oblíbené vzpomínky z těchto akcí?
Tiesto: Když jsem vydal první edici v Norsku, release párty byla ve velmi malém klubu. Bylo to velmi speciální, protože bylo vidět opravdu skvělé publikum jak reaguje na toto CD .

To bylo děsivé! Další věc co nikdy nezapomene je release párty v Heineken Music Hall (Amsterodam, Nizozemí). Dělal jsem tam několik opravdu skvělých release parties.

Trance.nu: Jsou, kromě In Search Of Sunrinse CD's, jiné kompilace která byste chtěl míchat? Například, Global Underground, nebo možná něco jiného, jako nějaká elektro house kompilace?
Tiesto: Dobře,musím říct že v minulosti byl jeden z mých snu namíchat jeden z Global Underground CD's. Které v té začínali vycházet, bylo to v roce 1996. Já jsem říkal "Páni !, to by bylo skvělý namíchat jedenu z nich!", ale nyní si myslím, že něco ztratily ze svého kouzla.
Není to co to bývalo. Jsem šťastný s tím, co dělám.

Trance.nu: Jste považován za jednoho z nejlepších a nejpopulárnějších DJ's na světě vůbec. Doposud jste dosáhl mnoha úspěchů ve vaší kariéře, o tom může většina lidí jen snít. Cestujete po celém světě, tři roky v řadě jste byl #1 v DJ Mag Top 100, vaše hudba byla použitá ve filmech, vy jste hrál při otevření olympiády, spolupracujete s ostatními slavnými jmény a remixoval jste světové hvězdy. Co je absolutní zvýraznění ve vaší kariéře doposud?
Tiesto: Hmmm, to je těžké říct … ale kdybych musel jmenovat jen jednu věc, tak by to byl můj průlom. To je něco, na co nikdy nezapomenu. Poprvé, když jsem hrál velké akci. Tou bylo Innercity, a bylo úžasné hrát pro 30.000 šílených lidí! To bylo určitě zvýraznění! Myslím si, že to není jen zvýraznění když můžete jako DJ hrát při zahájení olympiády, ale zvýrazníte se také když hrajete pro několik tisíc lidi v prodaném klubu. Moje celková změna životního stylu v posledních pár letech, způsobila to že můžu opravdu říct, že můj celý život je jedno velké zvýraznění!

Věci, které jste zmínil jsou všechno jistě zvýraznění,určitě, ale mezi tím byla spousta jiných námětů ,které si lidé mnohdy ani neuvědomí. Já mám na mysli, že hodně cestuji, skutečnost, že jsem nahrál poslední In Search Of Sunrinse v hotelovém pokoji v Thajsku, s dvěma malými reproduktory postavených na židlích! Takové maličkosti jako tato jsou pro mě hlavní náměty. Já mám tolik ohromných vzpomínek, to je bláznivé! Možná, že bych měl o tom napsat knihu, hahaha!

Trance.nu: Haha !, to je dobrý nápad vskutku! Také jsem viděl film na vašem webu, kde ukazujete lidem jak nahráváte CD.
Tiesto: Opravdu! Tak lidé můžou vidět že to není padělek. Já opravdu míchám CD živě, není to z manipulovatelné počítači a ani míchané s Abletonem.

Trance.nu: Uvažujete vůbec o tom kdy ukončíte vaši kariéru, nebo je to něco o čem jste ještě vůbec nepřemýšlel?
Tiesto: Ne, vůbec ne. Samozřejmě, že jsem trochu starší, a proto bych si mohl představovat že lidé o tom spekulují, kdy se chystám skončit. Ale já opravdu miluji to co dělám, takže nechci zastavit něco co miluji. Já myslím, že to pro mě bude vždy výzva. Každým rok je jiný a já se stále obracím ke kořenům.

Dělám i další věci, právě teď dělám různé druhy hudby, pracuji s ostatními umělci, mé sety jsou různorodé a mám pocit, že jsem se vrátil ke svým kořenům, když to srovnávám s dobou před dvěma - třemi roky. Je to pro mě zábava a výzva, takže se budu držet toho co dělám! Hlavní věc která mě drží při tom co dělám, je moje láska a nadšení pro hudbu. Také si myslím že to bude pro mě velmi těžké až skončím, protože já prostě miluji DJing .

Adrenalin, který dostáváte když fungujete, je velmi návykový, když to jednou zažijete, nedokážete si bez toho představit život!

Trance.nu: Dosáhl jste tolika věci ve vaší kariéře, ale jsou ještě věci, které byste chtěl opravdu dělat?
Tiesto: Hmmm … myslím si, že mě opravdu těší to co dělám nyní. Oni říkají vždy "já žiji sen" a opravdu to je to, co dělám! Já myslím, že dělám hodně skvělých věci, na které by mnoho lidí mohlo žárlit .
Trance.nu: Čtete internetová fóra, viděl jste co lidé říkaji o vaší hudbě a vašich DJ setech?
Tiesto: V minulosti jsem navštěvoval fóra kde jsem četl reakce atd., ale nedávno jsem na to přestal mít čas. Je tam tolik věci, které jsou psána o mě, je skoro nemožné přečíst všechno. Vždycky se těším na čtení reakcí od lidí! Je tam také hodně kritiky, ale během těch let jsem se učil jak to číst, když mají lidé nějakou kritiku.

Ale také někdy píší něco jako "Tiesto, bla bla bla", tak tomu se musím smát! Jedna věc je že nalézám na fórech trochu nebezpečí, to když tam jsou lidé, kteří říkají, že oni vědí něco co je pravdivé. Jako například, když někdo říká "jeden z mých přátel musei hrát s Tiestem a Tiesto řekl, že nemůže hrát jisté tracky". A někdo to dá na fórum a lidi tomu ihned uvěří, to je něco tak smutného. Je tam tolik věci, které jsou všechno jen né pravda! Je smutné že spousta lidí o mě vykládá tolik špatného. Myslím, že je to velká nevýhoda fór .

Další příklad: vy hrajete na večírku pro 1.000 lidi. A jsou tam dva lidé kteří jsou členy fóra. Jestli že oni, z jakéhokoli důvodu, napíšou něco opravdu špatného o té noci na fóru, zatímco další 998 lidi mělo skvělou noc, tak je to také něco, co opravdu nemám rád. Také v minulosti jsem navštěvoval fóra o hodně častěji než to dělám v dnešní době .
Trance.nu: Myslíte si že odezva kterou dostanete na párty vy sám, říká více než záporné odpovědi na fórech?
Tiesto: Ano, opravdu! Fóra ne vždy dávají pravdivý obraz toho co vidím v klubech. Když vidím co se děje ve skutečnosti, kde si lidé užívají pří mých stech. Právě teď dělám svou pátou nebo šestou cestu po US a každá noc je již nyní vyprodána a místa jsou připravená, publikum je ohromné a všechni se mají hezky, tak si nedělám příliš velké starosti o tom co lidé píší na fórech.

Navíc člověk nikdy neví kdo píše ten materiál. V minulosti jsem zpozoroval komentáře od lidí, kteří také byli na hudební scéně, jako další DJ's nebo producenti. A když uděláte jednu nebo dvě malé chybičky při míchání za noc, oni hned píší na fórech "má celá noc byla kvůli tomu pokažená!"

To je tak jak to já osobně citím, všichni jsme lidé a všichni se můžeme zmýlit. Já vidím své ořechy a to je nejdůležitější věcí pro mě!
Trance.nu: Během léta hrajete téměř na všech velkých festivalech a v říjnu se ženíte. Jaké jsou vaše plány potom? Je to čas pustit se do práce na novém uměleckém albu?
Tiesto: Ano, myslím, že budu pracovat na novém albu, určitě! Opravdu se na to těším! Tak nadějně vypadá začátek roku 2009, řekněme únor nebo březen,ještě přesně nevím, ale chystám se uvolnit i trochu materiálu z nového alba .

Trance.nu: Co můžeme tedy od vás očekávat dalších měsících?
Tiesto: Spousta věcí je již dodělána, budu se hlavně soustředit na své DJ sety. Nová In Search Of Sunrinse je venku a já věřím v remix, který jsem udělal pro Cary Brothers "Ride" který je udělán opravdu dobře, věřím že by se možná mohl stát hitem!
Trance.nu: Chci vám velice poděkovat za váš čas a přeji hodně štěstí do budoucna!
Tiesto: Odpověď na poděkování a děkuje taky!
zdroj:trance.nu

Absolute - Horizons

30. června 2008 v 12:00 | ctk |  Preview
M.I.K.E.-svůj vlastní příběh začal před 10 lety, po Depeche Mode synth electro performaci se nadchnul pro produkci hudby, šel vydat první track. Následovalo 6 vydaných albumů pod různými nicky (včetně Push a Plastic Boy), úspěchy po celém světě a remixy pro každého od Sinead 'O Connor po Mobyho, to byl M.I.K.E.ův život. Vydal své debutové album The Perfect Blend, tři roky před jeho druhým albem Moving On in Life!
Mike má přes 60 nicků pod kterými produkuje tracky. Jeho nejvíce úspěšný projekt se jmenuje Absolute. S jeho pomocí trancového producenta má v moci srdce všech velkých dj's po celém světě, kteří hrají každý jeho track vydanéhý pod Absolute.
Během posledních dvou let se M.I.K.E. soustředil na nové album Absolute - Horizons, které je dohromady s novýmy a staršími tracky podobné Dream Odessey a Now & Never, exkluzivní track Drum Drift a jeho nedávný singly The Dolphins cry.
zdroj:armadamusic.com

Elements of Life, in between, Imagine

29. června 2008 v 18:35 | ctk |  Recenze
Co tyto názvy spojuje dohromady? Třeba to, že to jsou poslední(nejnovější) alba hvězdného trancového triumvirátu, jmenovitě Tiesto, Paul van Dyk a Armin van Buuren.

Jako první z nich vydal své album Tiesto a to loni v dubnu, jak jistě všichni víte album se jmenuje Elements of Life. Odborná veřejnost tohle album přijala s rozpaky. Všichni čekali od trancového poloboha něco jiného,hudebně vyzrálejšího. Je faktem že Tijsovo album neobsahuje žádný přelomový track trancové hudby. Ale zase by nebylo fér říct že tohle album je úplný propadák, to ne. Obsahuje spoustu zajímavých tracků např. Carpe Noctum (úžasný tech-trance track) nebo Break My Fall (tento track nahrál společně se zpěvákem BT). Jednoznačně největší a nejznámější hit tohoto alba je ale In The Dark (nahraný se zpěváke Christianem Burnsem) a také velmi,velmi kvalitním trackem je Elemnts Of Life podle kterého dostalo album název. Jenže jsou to tracky, které tak nějak od Tiesta čekáte nic nového jako na albu Just Be. Jenže to by nebyl Tijs aby nechal dopustit menší prodeje této desky. A tak toto album podpořil celosvětovým turné, které od dubna loňského roku po březen letošního roku navštívilo přes 55 států po celém světě. Turné mělo velmi pozitivní ohlasy a bylo opravdu monstrózní. Turné bylo založeno na čtyřech elementech života a The Sound of Tiesto, kde hrál své největší hity. Album bylo ještě nominováno na cenu Grammy, ale nakonec se stejně výhry nedočkalo. Je tedy jasné že tohle album mohlo být lepší, ale proč dělat průlomové tracky, když to co děláte nyní, se líbí lidem po celém světě. Na obranu se dá ale říct že tohle album je velmi, velmi pestré a poslechově lahodné.
V září loňského roku přišlo na svět album Paul Van Dyka, nesoucí název in between. Největší otázkou bylo proč zrovna between,tedy ,,mezi'' v češtině. Jak sám Paul řekl tohle album není trance je to prostě mix hudebních žánrů jako trance, techno, elektro, house prostě mezi. Bylo předem jasné že tohle album takové bude protože Paul se zrovna za trancového Dj's nepovažuje, ale říká o sobě že hraje elktronickou taneční hudbu. Na in betweem všechno tohle skloubil dohromady. Album zní čerstvě, ale přesto v sobě nezapře Paulův typický rukopis. I o tomhle albu by se dalo říct že obsahuje jak tracky velmi kvalitní tak i ty průměrnější. Mezi hymnu alba by se dal bezesporu označit track White Lies (nahraný společně se zpěvačkou Jessicou Suttou z Pussycet Dolls), Complicated je příjemný tech-trance track s nádechem elektra, New York City (se zpěvačkou Ashlyn Tomberlin) zní taky velmi skvěle, na Paula možná až moc neotřele. Ale i tohle album mohl být také lepší. Deska byla podpořena turném po světě jak to v takových případech běžně chodí. Odborné veřejnosti se na albu líbilo jeho malinko tvrdší pojetí ale zárověn se nenašlo pochopení toho, že spousta tracků zní tak nějak stejně, (nejvíce to bylo patrné na těchto čtyřech tracích In Circles, In Between, Stormy Skies a Detourtment, které jsou na albu seřazeny za sebou) a po chvilece vám připadne že posloucháte pořád to samé.

A nakonec letos v dubnu vydal své album i Armin Van Buuren, které nese název Imagine. Otázkou bylo:vydá Armin něco nového,neotřelého poněvadž času na to měl habaděj (o proti Tiestovi rok a PvD třičtvrtě roku), nebo napodobý své kolegy a vydá takovou normální trance desku. A nyní už víme že Armin udělal přesně to druhé a vydal jen normální trance desku. Je to zjevné jen když se podíváte na tracklist poněvadž hned 7 tracků je nazpívané od vokalistek, jeden track nazpíval zpěvák a zbylé tři tracky Armin vytvořil ve svém studiu sám. Tohle album je typickým příkladem dnešního trancu. Jednoduchý motiv, doplněný o hutné beaty a hlas vokalistky která tomu dodá šmrnc, není to špatná kombinace, ale když se na vás valí ze všech stran tak to už ani nevnímáte kdo ty tracky tvoří. Ale i tohle album má své pozitivní stránky třeba track Never Say Never který obsahuje naprosto rozjetou tech-trance melodii a ženský vokál který tomu dodá výjmečnou auru, Intricacy je typický trance track s pořádným nájezdem a skvělou hlavní melodií. Goin Wrong společný počin Armina, zpěváka Chrise Jonese a Dj Shaha je podle mého nejlepší track celého alba. U tohohle alba vsadil Armin na doprovodné zpěvačky a zpěváka a hutné tvrdé beaty, není to špatné ale ani nějak závratně omarčující. Tohle album nevybočí z cesty kterou odstartoval Tiesto, poté se k ní přidal Paul a nyní celou cestu uzavřel Armin.
Co říct závěrem? Jen asi to že tyhle alba si jsou hodně konceptuálně hodně podobná (melodie, vokál, melodie, beat) a přitom jsou od sebe tak moc vzdálené. Každé album obsahuje svoji hymnu (Elements of Life má In The Dark/ in between má White Lies/Imagine obsahuje zase Going Wrong), ale mají i své slabší chvilky. O těchto albech by se dalo říci že reflektují dnešní dobu. Kdy než něco nového, neotřelého nikoho nezajímá nebo se o to lidé bojí začít zajímat tak zajímá posluchače jen to samé na co jsou zvyklí a co je už delší dobu zavedené. A Dj's říkají proč to měnit když to funguje a lidé si desky kupují. Radši mít větší prodej, než mít něco hudebně kvalitnějšího za cenu menšího prodeje ale za to s nakloněnou odbornou veřějností. Je jasné že tyhle alba si lidé kupují především kvůli jménům které stojí za jejich zrodem. Ale můžeme říct, že v dnešní době se tyto alba neztratí a vydobyjí si svoji slávu na poli trance music.
zdroj:tranceworlds.blog.cz

David Guetta hrál na palubě letadla!

29. června 2008 v 16:34 | ctk
David Guetta vytvořil na palubě letadla, během letu na Ibizu, takový menší klub když v něm hrál jako vůbec první Dj!
'Fuck Me Im Famous' residnet tímto počinem zaplnil titulky novin ve Francii.
Citace cestujícího ,,Všichni začali tančit, odepli pásy a užívali si''
David Guetta
zdroj:mixmag.net

A State of Trance živě z Amnesia Ibiza 1.července

29. června 2008 v 15:40 | ctk
V úterý 1.července,mezinárodně úspěšná rádio show Armina Van Buuren A state of Trance, bude živě nahrávána z Ibize během spaciální edice ''Úterní Amnesia''.
1. července 'Armada main room' bude celá o A State Of Trance. Začátkem tohoto roku byl oslaven v klubu Noxx (v Antverpách) 350. přenos. A nyní zahrají Armin van Buuren, ATB, Gareth Emery, Menno de Jong, Jenifer Rene, John O'Callaghan a DJ SHAH, a poskytnou velkolepou podívanou na ASOT event.
V březnu během 'Winter Music Music Conference' byla A State Of Trance oceněna jako nejlepší radioshow na světě. A State Of Trance je celosvětově vysílaná více jak 40 rádio stanicemi a také internetovými rádii jako di.fm, u nás je to danceradio.cz. V Holandsku můžete ASOT poslouchat každý pátek na Slam!FM (od 22:00)
1.července 'The Terrace' v Amnesii hostí 'Contact' s TOOLROOM. Mark Knight, Tocadisco, Julio Navaz vs. David Amo a Ravene Voloz budou zakončovat tento večer.
JULY 1ST - A STATE OF TRANCE LIVE:
Main Room:
Armin Van Buuren
ATB
Gareth Emery
Menno De Jong
Jennifer Rene
John O' Callaghan
DJ Shah

Toolroom:
Mark Knight
Tocadisco
Julio Navaz, David Amo
Ravene Voloz
zdroj:trance.nu

Trance World Volume 3 - Mixed by Sean Tyas

29. června 2008 v 14:25
Po obrovském úspěchu Volume 1 a 2, Sean Tyas připravil mix Volume 3 této Trance World série. Tato double mix CD kompilace obsahuje 26 nejlepších trance, progressive tracků.
CD1
1 Eddie Williams - Gestation Part 2
2 Isma-Ae vs Strobe - Monkey Square
3 Orjan Nilsen - La Guitarra
4 Robert Nickson - Never Again (Nitrous Oxide Remix)
5 Roy Gates - Come Alive
6 Jose Amnesia - Follow Me (Ottaviani Remix)
7 Dobenbeck - Please Don't Go (Greg Downey Remix)
8 Nish - Blue Sunshine (Tyas Remix)
9 Activa - End of Summer (album only)
10 Aly & Fila - Lost Language
11 Cartel - Buenos Aires0
12 Paul Webster - Nailed
13 Talla2xlc vs Sean Tyas - Heart To Heart (Tyas Remix)

CD2
1 Markus Schulz - Fly To Colors (Genix Remix)
2 Simon Patterson - Smack
3 Digital Nature & Manuel Le Saux - Pretender
4 Inertia - The System
5 Sophie Sugar - Redemption
6 Erik de Koning - Dream Flight (Mike Nichol Remix)
7 Tom Colontonio - Infinity Passage
8 Andy Tau - The Path (Neal Scarborough Remix)
9 Digital Nature - Landmarks
10 Akesson - Sunchaser
11 Greg Downey - Stadium
12 Akesson- Perfect Blue
13 Derelict - Another Day

Simmonds & Jones - Interpretations

29. června 2008 v 14:06 | ctk
Simmonds & Jones jsou jedni z nejvíce uznávaných elektronických, hudebních, producentských teamů. Momentálně dohánějí zpomalené,významné projekty jako Lustral, Chakra, The Space Brothers, Oxygen, The Realm, Force Majeure and Ascension.
Za poslední dekádu mají vydáno přes 50 singlů na nezávislých ale i významnějších labelech jako jsou Manifesto, Virgin, Zomba, Perfecto, MCA, Ministry Of Sound, 3Beat Breaks, Hooj Choons, East West, Platipus, Ultra, Media, Sony, AM:PM, Cheeky, ZTT, Captivating Sounds, Additive, Xtravaganza, Boss and Warner Brothers. Mají 13 tracků v top 40 UK a jejich songy,které jsou na kompilacích, se prodalo na 14 miliónů po celém světě.
Mimo to pracují také ve studiu. Simmonds & Jones jsou aktivně zapojení v různých projektech které zahrnují remixy, spolupráce, filmovou a televizní práci. Mají napsaný hudební scénář pro televzní seriál 'The Sopranos', plus tracky pro filmy 'Manumission - The Movie' a film Johna Travolty - 'Swordfish'. Ricky a Steve také hrají významné role v digitilná hudební revoluci. Založily světově známý dance music download store - Audiojelly.com, který nyní prodává přes 4000 tanečních tacků z celého světa.
Spolupracují s mnoha oblíbenými zpěváky a muzikanty z jejich předchozích projektů. Simmonds & Jones vytvořily "Interpretations" album sestavené z nádherných songů jenž Ricky a Steve uznávají jako nejlepší tracky co vůbec kdy nahráli.
Track Listing:
01. For A Lifetime
02. Heaven Will Come
03. Legacy
04. Home
05. Kaleidoscope Of Memories
06. Someone
07. I Am
08. Troubled Soul
09. Many Years From Now
10. Shine
11. Love Shines Through
12. Am I On Your Mind